Home Kalendarz spacer Spacer „Aktywne życie Głuchych na przestrzeni Warszawy”

Spacer „Aktywne życie Głuchych na przestrzeni Warszawy”

Jak wyglądało aktywne życie Głuchych na przestrzeni Warszawy? Spacer w formie materiału filmowego trwający co najmniej 30 minut, ma pokazać w jaki sposób środowisko głuchych na przestrzeni Warszawy spędzało aktywny czas wolny. Spacer w formie filmu opublikowany będzie w dniu 29 lipca 2020 od godziny 15.00, gdzie przeniesiemy się w podróż śladami miejsc.
Do miejsc, gdzie Głusi sportowcy brali udział w wydarzeniach i spotkaniach sportowych. Tym wydarzeniom środowisko głuchych uczestniczyli jako kibice wspierając swoich i jak przyjezdnych klubów sportowych oraz towarzysko stykając się z mieszkańcami Warszawy oraz gośćmi z innych miast, którzy przyjechali wziąć udział w spotkaniach sportowych. Dla głuchych mieszkańców Warszawy takie wydarzenia były traktowane doniośle i chętnie brali udział wypełniając swój wolny czas.
Jesteście ciekawi co łączy olimpijczyka Janusza Kusocińskiego ze środowiskiem głuchych? Czy od okresu międzywojennego aktywność środowiska Głuchych na polu sportowym zmieniła się?
Instytut Historii Głuchych zaprasza do obejrzenia spaceru w dniu 29 lipca 2020, na godz. 15.00.
Spacer (w formie filmu) będzie dostępny w polskim języku migowym i w języku polskim (fonicznym) wraz napisami w języku polskim.
Spacer jest realizowany w ramach projektu „Tożsamość Głuchej Warszawy cz. IV – Zwykłe – niezwykłe życie Głuchych na przestrzeni Warszawy”. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy w ramach programu „Współczesna tożsamość Warszawy w kulturze i sztuce”.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

29/07/20
Expired!

Czas

3:00 pm

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Warszawa
Kategoria

Organizator

Instytut Historii Głuchych
Email
biuro@surdushistory.org.pl
Strona WWW
http://www.surdushistory.org.pl
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *